,,MANO TĖVŲ PROFESIJA“

Lapkričio 21 dieną Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre vyko integruoto ugdymo diena „Mano tėvų profesija“ . Jos metu mokyklos mokinių tėvai supažindino 1-10 klasių mokinius su savo profesijomis ar profesijomis, kurių reikėtų norint dirbti jų įmonėse, įstaigose.

7-10 klasių mokiniai apsilankė Zalensų kaimo turizmo sodyboje, 5-10 kl. mokiniai susitiko su ,,Žilinskio ir Ko UAB“ keturių asmenų komanda. Ši šauni jauna ketveriukė pristatė vadybininko, inžinieriaus, buhalterio ir kitas profesijas. Mokiniai daug sužinojo apie įmonės veiklą, kokių savybių reikia, norint įsigyti profesijas, reikalingas darbui šioje įmonėje. Kaip visada, apie savo keliones į egzotinius kraštus pasakojo Erikas Laiconas. Šį kartą pasidalijo kelionės į Kiniją įspūdžiais. Mergaitėms labai patiko susitikimas su kosmetologe Sandra Žukauskiene.  Sandra mergaitėms patarė neskubėti „gadinti“ savo grožį, daugiau rūpintis odos higiena. Belvederio sūrinę, darbą joje pristatė Vaida Diškevičienė. Pradinukai paragavo sūrio „Liliputo“. 1-6 klasių mokiniai apsilankė netoliese esančiame plastmasinių gaminių ceche. Šiuo metu gamyba nevyksta, nes nėra žaliavos, tačiau mokiniai susipažino su įrenginiais, kuriais dirba jų tėvai, o kaip suvenyrą parsinešė lėkštelę, šakutę ar kitokį stalo įrankį.

O štai kaip apie integruoto ugdymo dieną ,,Mano tėvų profesija“ atsiliepia  mokiniai. Dešimtokas P. Rimkevičius: ,,Pirmąsias dvi pamokas praleidome Zalensų sodyboje. Sodybos šeimininkė mus pasitiko itin svetingai: aprodė visas gyvenamąsias patalpas, sales, pirtį. Paaiškėjo, kad tai ne vienas namas, o visas pastatų kompleksas: sodyba ,,Pas Pinčuką“, stovyklavietė ,,Dubysa“ bei gegužinių slėnis. Baigiantis viešnagei, konferencijų salėje klausėmės sodybos šeimininkės pasakojimo apie sodybos įkūrimą, jos veiklos plėtimą: dabar sodyboje vyksta konferencijos, dailininkų plenerai, stovyklos vaikams ir jaunimui.

Buvo įdomu paklausyti Eriko Laicono įspūdžių iš kelionės į Kiniją. Pasakojimas, kaip visada, emocingas, išgirdome daug įdomių ir netgi šokiruojančių pastebėjimų apie kinų gyvenimo būdą. E. Laicono kelionės tikslas, be abejo, buvo Kinijos urvai ir jų tyrinėjimas. Apie tai keliautojas turbūt galėtų pasakoti ir pasakoti, bet deja, tam buvo skirta tik viena pamoka“.

Septintokė Agnė Bartuševičiūtė džiaugėsi, kad pirmadienį ,,nebuvo baisu eiti mokyklą, nes laukė ne pamokos, o galbūt smagus nuotykis. Patiko visos pamokos“. O smagi pamokų pabaiga – mokytojos K. Laurinaitės režisuotas spektaklis ,,Spyruoklinis kareivėlis“.

Aštuntokė Laura Burneckaitė pastebėjo, kad ,,integruota diena kiekvienais metais būna vis kitokia, vis įdomesnė“.

Reikia manyti, kad ši diena buvo visapusiškai naudinga – vaikai susipažino su tėvų profesijomis, o tėvai pabuvo mokytojais.

 

 

                                        Informaciją paruošė lietuvių kalbos mokytoja Roma Masaitytė

Posted by Serediškis

Parašykite komentarą