Vasara gausi stovyklomis!

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre birželio mėnesį vyko net trys stovyklos.

Pleneras. Mokykla bendradarbiauja su Naujosios Vilnios J. Vienožinskio dailės mokykla. Birželį vyko šios dailės mokyklos mokinių stovykla-pleneras. Jaunuoliai 8 dienas gyveno mūsų mokykloje, piešė/tapė natūralioje gamtoje. Savo kūriniuose įamžino mums netikėčiausius objektus, seniai užmirštas ir apleistas vietas, prikeldami jas antram gyvenimui, suteikdami antrą šansą… Mūsų mokiniai, bendraudami su jaunaisiais menininkais, dalyvaudami kūrybiniame procese, mus supančią aplinką pamatė kitomis spalvomis. Išvykdami vilniečiai mokyklos galerijoje paliko eksponuoti įdomiausius savo darbus.

Dubysėlė. Mokykloje vasaros stovykla tapo tradicija, o šiais metais į jos veiklą už simbolinę kainą buvo įtraukti visi norintys pradinių klasių vaikai.

Stovyklos metu mažieji serediškiai domėjosi savo krašto istorija, tradicijomis – lankėsi krašto muziejuje, kraštiečio S. Šimkaus gimtinėje. Sveikos gyvensenos ir bendravimo įgūdžius vaikai stiprino lankydamiesi Seredžiaus ambulatorijoje, dalyvaudami viktorinose, žaidimuose, sporto ir grupės sutelktumo užsiėmimuose. Mokiniai galėjo rinktis veiklą pagal savo pomėgius, nuotaiką: vieni žaidė kvadratą, estafetes, įvarius judriuosius žaidimus, o kiti daugiau laiko skyrė meniniams, kūrybiniams užsiėmimams. Visiems patiko mįslių konkursas, pasakų popietė, paslėpto lobio ieškojimas, šauniausio stovyklautojo rinkimai ir… dovanėlės – saldainiai, ledai…

Stovyklautojai ilgai neužmirš linksmų žaidimų, smagaus, draugiško apsilankymo V. ir H. Bendzių ūkyje „Alpakų spalvos“, gyvūnų grožio ir jų vilnos švelnumo, picų ir kepamų dešrelių aromato svetingoje M. ir  P. Baršauskų sodyboje. O svarbiausia, kad vaikai įgijo žinių ir įgūdžių, kaip saugiai, smagiai ir turiningai praleisti atostogas.

Judėk į priekį. Birželio 6-17 d. buvo organizuojama dviejų savaičių meninė – sveikatinimo – sporto veiklų stovykla „Judėk į priekį“, kuri buvo finansuojama Jurbarko r. jaunimo veiklos skatinimo  programų lėšomis. Stovykloje dalyvavo mokiniai bei kiti Seredžiaus bendruomenės nariai – jauni žmonės.

 Patraukliomis priemonėmis – žaidynėmis, sportinėmis rungtynėmis, viktorinomis, šokiais bei kita netradicine aktyvia veikla ugdėme supratimą apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenimo būdą bei prasmingą laisvalaikį. Stovyklautojai pasirinko veiklas pagal pomėgius: vieni užsiėmė sportine, kiti – menine-kūrybine veikla. Jaunimas turėjo galimybę praplėsti meninio suvokimo akiratį per netradicinę meninę veiklą, išbandė naujas technikas – Ebru bei dekupažą. Buvo daug futbolo (pabandyta žaisti ir beisbolą!), išvykų, lietaus, saulės, braškių…

Stovyklautojai įsitraukė į kokybišką laisvalaikio leidimą, bendravo,  išmoko naudingų dalykų, rado bendraminčių,  geriau pažino save patį, praturtino savąjį AŠ.

Socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė

Posted by Serediškis

Parašykite komentarą